O mnie

Mężczyzna, 59 lat z 10-letnim stażem na surowym jedzeniu. Prowadzę własne firmy i pracuję w trybie biurowym. Moja aktywność fizyczna to samodzielne ćwiczenia w domu (praktycznie codziennie).

W roku 2008 przypadkiem dowiedziałem się o serii książek rosyjskiego autora Vadim Zeland „Transerfing rzeczywistości”. Czytałem je po kolei, zgodnie z numeracją autora, więc do tomu książki, która z miejsca i drastycznie odmieniła moje życie, dotarłem dopiero po kilku tygodniach. Ta książka to „Sprawca rzeczywistości” (tom VI, rozdział IX „Żywa kuchnia”). Aktualnie łatwo ją znaleźć w Internecie . Dla zainteresowanych zamieszczam fragment tutaj.

Mając wykształcenie techniczne podszedłem do kwestii opisywanych w książce Vadima Zelanda z pozycji nauk ścisłych tj. postanowiłem poeksperymentować. Pozytywne rezultaty pojawiły się nieoczekiwanie szybko.

Zainteresowałem się tematem żywego jedzenia (zwanego też witarianizmem) i zacząłem aktywnie szukać informacji. Odkryłem dla siebie równoległy świat, istniejący, jak się okazało już od kilkudziesięciu lat, który dzięki sieci Internet stał łatwo dostępny dla każdego chętnego. Przeczytałem wiele książek guru surojedzenia oraz naturalnej higieny (rekomendowani przez mnie autorzy tutaj), także przesłuchałem masę wykładów dostępnych na You Tube i w ciągu siedmiu lat ewoluowałem od jedzenia na surowo do mono-frutarianizmu. Praktykuję cotygodniowe oczyszczanie poprzez suche, 36 godzinne głodówki. Raz w roku przeprowadzam dłuższy post (dotychczasowy najdłuższy, w 2016 roku, trwał 7 dni na sucho plus 29 dni wg metody Marvy Oganian). Taki styl życia prowadzę już 9 lat i nigdy tego nie pożałowałem.

Reklama

Jeden komentarz na temat “O mnie”

Możliwość komentowania jest wyłączona.

o zdrowiu ciała i umysłu … o nieprostych odpowiedziach na proste pytania… o dobrze zapomnianych starych prawdach

%d blogerów lubi to: