Dla kogo ten blog

“ Nie rozumiemy wielu rzeczy, nie dlatego, że nie możemy ich pojąć; lecz dlatego, że  nie wchodzą one w krąg naszych pojęć”  (Kozma Prutkov)

Autor ostrzega: nie ma medycznego wykształcenia, jego celem nie jest propaganda zdrowego trybu życia wśród ludzi, którzy wahają się, czy chce im się włożyć własny wysiłek aby  zadbać o swoje zdrowie, on nie ma aspiracji bycia mentorem, konsultantem, trenerem osobistym itp.

Wszystkie twierdzenia autora, dotyczące zdrowia ciała, oparte są na własnym praktycznym doświadczeniu i nie są kompilacją przepisanych z innych miejsc porad.

Wszystkie twierdzenia autora, dotyczące zdrowia umysłu, oparte są na własnych wnioskach z przeanalizowanych osobiście informacji z dostępnych, często kontrowersyjnych źródeł. Autor całkowicie zgadza się  z  Francisem Scottem Fitzgeraldem, który twierdzi: “Oz­naką in­te­ligen­cji naj­wyższej kla­sy jest zdol­ność do trzymania w głowie dwóch prze­ciw­staw­nych idei jednocześnie, nie tracąc przy tym zdolności zdrowomyślenia”.

Ludzie, co do zasady, wdają się w dyskusję żeby:

a) otrzymać pożyteczną dla siebie informację i nauczyć się czegoś nowego

b) podyskutować z oponentem, posiadającym inny punkt widzenia

c) po prostu pogadać zabijając czas

Ten blog przeznaczony jest dla ludzi, którzy nie podpadają pod wariant b) i c). Autor nie ma zamiaru wdawać się w dyskusje z tymi , którzy posiadają inny punkt widzenia na świat i coś tam komuś udowadniać.

Ten blog adresowany jest do ludzi, którzy:

  • lubią stawiać sobie pytania i szukać na nie odpowiedzi, przy czym tylko i wyłączenie na podstawie analizy informacji zebranych z różnych źródeł. “Chłoń cudzą informację i włączaj swój rozum” (Andrzej Pierowski)
  • widza świat w tym samym wymiarze, co autor, lecz chcieliby oszczędzić swój czas na poszukiwania pożytecznej dla nich informacji
  • zgadzają się z Henrym Thomasem Buckle, który twierdzi: “Ci co nie czują mroku , nigdy nie będą szukać światła”

Ten blog nie jest przeznaczony dla ludzi którzy:

  • “zawieszają się” na prostym pytaniu: skąd biorą białko (tj “aminokwasy egzogenne”) słonie, goryle, krowy, konie, żyrafy, koala itd.
  • wolą, najcenniejsze co mają – życie i zdrowie swoje i swoich bliskich, powierzyć w ręce obcych ludzi, nie zastanawiając się, jaką mają kwalifikację i życiowe priorytety.
  • wierzą w mit o przeludnieniu planety i co za tym idzie – w przyszłości problem z jedzeniem
  • gotowi do utraty tchu obstawać przy swoim, nie zapoznawszy się z materiałami, na których opiera się oponent.
Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

o zdrowiu ciała i umysłu … o nieprostych odpowiedziach na proste pytania… o dobrze zapomnianych starych prawdach

%d blogerów lubi to: