Alexander S. Załmanow

Zalmanow Alexander S. Załmanow

Skryta mądrość organizmu człowieka

Dr. Alexander S. Załmanow (1875 – 1964) wybitny rosyjski lekarz, badacz, filozof – twórca kapiloterapii. Zasłynął na świecie dzięki opracowaniu i wdrożeniu do użytku publicznego dających dużą skuteczność zdrowotną kuracji żywicznym olejem terpentynowym zw. emulsjami skipidarnymi.
Doktor Załmanow twierdził, że tylko wnikliwe i całościowe podejście do zdrowia ludzkiego może przynieść prawdziwą korzyść. Nie wolno leczyć oddzielnie poszczególnych narządów, ponieważ przy każdej usterce w pracy organizmu zaburzeniu ulega praca całego układu. Praktyczna działalność A.S. Załmanowa stanowi jaskrawe potwierdzenie słuszności jego opinii.Załmanow podczas swej pracy otworzył kilka klinik, gdzie leczono ludzi za pomocą skipidarnych kąpieli m.in. we Francji, Szwajcarii i Niemczech. Ludzie kąpiący się w jego emulsjach odnosili świetne rezultaty w leczeniu m.in. różnego rodzaju chorób wcześniej uznanych za nieuleczalne. Załmanow szybko zdobył światowy rozgłos Do jego klinik zaczęli przyjeżdżać pacjenci z całej Europy, Ameryki, a nawet różnej wielkości gwiazdy z Hollywood, które często poddawały się tymże zabiegom. Jego klientami były m.in. takie wybitnie osoby jak W. I. Lenin, N. K. Krupska, R. Lukseburg.

Książka “Skryta mądrość organizmu człowieka” była wydana we Francji w 1958 roku, a następnie przetłumaczona na niemiecki i włoski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s