Post 36(50) dni. Ciąg dalszy – dzień trzeci

Na wstępie cztery istotne uwagi:
1) wchodzić w tryb głodowania należy z tzw. „pozytywnym” nastrojem. To znaczy: bez żadnego lęku, z wiara w leczniczą i ozdrawiającą siłę postu.
2) należy starać się jak najwięcej spacerować, nawet w złą pogodę. Oddychać, oddychać, oddychać świeżym powietrzem.
3) należy z góry nastawić organizm na konkretny dzień wyjścia z głodówki i w żaden sposób na zmieniać decyzji ani do przodu ani do tyłu (chyba że nastąpią okoliczności, o których mowa w pkt. 4). Wahania w trakcie postu czy dalej to ciągnąc czy zaprzestać – rzecz normalna i często spotykana. Nie daj się jednak podpuścić. Głodówka (post) – to znakomity sposób hartowania własnej woli.
4) jeśli w trakcie głodówki występuje znaczne pogorszenie samopoczucia – należy ją przerwać. Ale wychodzić z postu należy tak jak się powinno – wyjście trwa tyle samo dni co i „niejedzenie”. Jedynie wtedy głodówka daję efekt pożyteczny, a nie szkodliwy.

A więc, DZIEŃ TRZECI („na sucho”).
Tak na marginesie, ważenie ciała odbywa się bez ubrania, codziennie o 7 rano, po odwiedzaniu toalety. Autor stosuje tzw „miękkie” suche głodowanie, czyli z czyszczeniem języka przez płukanie „żywą” wodą, myciem zębów i braniem prysznica. Ale bez łykania wody !!!   🙂

Na wejściu (rano pierwszego „suchego” dnia) waga – 69,8 kg. Dziś rano – 67,4.
Po przebudzeniu, przez trzy dni: puls 58-60, ciśnienie w granicach 88-93/55-60.
Odczucia „w buzi” po obudzeniu się: drugiego dnia – gęsta ślina, trzeciego dnia – język suchy jak papier ścierny.

Drugi i trzeci dzień charakteryzują się pojawieniem specyficznego „acetonowego” zapachu z ust.
Drobna rada: jeśli ktoś podczas suchej głodówki chodzi do pracy, sklepów itp., trzeba rozmawiać z ludźmi trzymając dystans co najmniej metr (a lepiej DWA 🙂 ) żeby nie psuć otaczającym osobom humoru zapachem z buzi.:-)

Pierwszego i drugiego dnia występowała słabość i lekkie zawroty głowy.
Przebudzenie trzeciego dnia nastąpiło o 5:30 z całkowitym poczuciem wyspania się. Słabość ledwo odczuwalna, zawrotów głowy brak, ale jednak trzeba uważać na gwałtowne zmiany pozycji (leżąca-siedząca-stojąca).

Ćwiczenia fizyczne – jak zwykle, z ciężarkami (hantle po 12 kg, sztanga – 22 kg). Tylko z mniejszą, niż zwykle ilością powtórzeń.

wykres 08.03.16

C.d.n.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s